poniedziałek, 1 czerwca 2009

we race down to the sea

Dzisiaj chłopcy skończyli dwa lata. Impreza urodzinowa odbyła się wczoraj w naszym salonie i na tarasie. Oprócz naszej pięcioosobowej rodziny uczestniczyły w niej: moja siostra cioteczna z 5-letnim Jasiem, moja przyjaciółka z roczną Łucją, super niania chłopców oraz kolega męża z żoną i 4-letnią córką - Dominiką. Gwoździem programu były 2 wegańskie torty czekoladowe, upieczone przez Weronikę. Ja poszłam na kulinarną łatwiznę serwując gościom domowy hummus i 2 słonecznikowe dipy oraz pieczywo i sezonowe warzywa. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć:
2. urodziny chłopców
Bobasy dostały mnóstwo prezentów m.in.: samochodziki, samoloty, łodzie, książeczki i poduszki-rybki.

Zmieniając temat, mój ukochany od dziś jest oficjalnie bezrobotny. Już od miesiąca odbywa kolejne rozmowy kwalifikacyjne - zawsze z powodzeniem, aczkolwiek ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Niemniej przymierzamy się do emigracji w cieplejsze rejony Europy. Było to naszym marzeniem od dawna i wiele czynników oraz sytuacji wskazuje na to, iż jest to słuszna decyzja. Z oczywistych wymienię pogodę w stolicy oraz fakt, iż nikt z naszych rodzin (oprócz moje wyżej wymienionej siostry ciotecznej) nawet nie zadzwonił, żeby złożyć życzenia chłopcom z okazji ich urodzin czy Dnia Dziecka. Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyła nas pani, która u nas sprząta, bo nie tylko pamiętała, ale również obdarowała chłopców plecaczkami-pieskami.

2 komentarze:

Unknown pisze...

Najserdeczniejsze, najsloneczniejsze zyczenia urodzinowe dla chlopcow i rodzicow! W Holandii jest zwyczaj skladania zyczen urodzinowych takze rodzicom dzieci, co jest sensowne, bo to oni sa przyczyna ich powstania :) Z przyjemnoscia obejrzalam tez wasze zdjecia i pozwolilam umiescic wasz album w swoich ulubionych. Gratuluje rowniez decyzji o emigracji i trzymam kciuki, aby wszystko poszlo zgodnie z planem!

dkf pisze...

wielkie dzięki - w imieniu moim i chłopców :D. pozdrawiamy serdecznie!