środa, 31 marca 2010

sypie się tłuczone szkło, jeszcze nie mam dość

Jest po czwartej rano... Przez ostatnie dwie godziny zajmowałam się, najwidoczniej cierpiącymi na bezsenność, bobasami. A tak naprawdę wróciłam z imprezy urodzinowej mojej angielskiej przyjaciółki o drugiej w nocy (spóźniłam się na ostatnie metro i musiałam czekać przez ponad godzinę na nocny autobus). Na kolacji było bardzo miło, choć momentami czułam się dość zagubiona w zalewie hiszpańskiego slangu... Lecz tak naprawdę największą radość sprawiło mi zadowolenie jubilatki z moich własnoręcznie wykonanych prezentów: chleba, który skrzętnie schowała przed gośćmi, oraz recyklingowych kolczyków, które natychmiast założyła.

Po powrocie z imprezy musiałam niestety wykonać jeszcze kilka rundek po okolicznych strefach darmowego parkowania, bo chociaż od wczoraj nie otrzymałam żadnego mandatu za niewłaściwe parkowanie, czułam się trochę niezręcznie stojąc niemalże na środku ronda (sic!).

Moje życie towarzyskie właśnie się rozkręca: dziś impreza urodzinowa, w czwartek - moje urodziny, jutro lub pojutrze popołudniowa wizyta przyjaciółki, w czwartek całonocna wizyta innej przyjaciółki i jej chłopaka, a w piątek - przylot mojej mamy do Barcelony!

Oczywiście to wszystko dzieje się właśnie wtedy, kiedy otrzymałam 100 stron pilnego tłumaczenia (przedtem nie miałam zleceń przez całe miesiące...).

W każdym razie jestem dziś bardzo z siebie dumna: trochę przetłumaczyłam, upiekłam dwa bochenki chleba i dużą porcję wegańskiego pasztetu, a także ugotowałam kapustę z grochem.

4 komentarze:

Unknown pisze...

To nie bezsennosc, to pelnia... Strasznie sie ciesze, ze coraz lepiej ci tam w dalekim swiecie! Pozdrawiam przedswiatecznie i przedurodzinowo - urodzinowa dzis Aneta :)

Anonimowy pisze...

bosko, bosko, bosko...jak cudownie, ciesze sie ze juz u ciebie lepiej, zes odzyskala wigor i sens tego wszystkiego.
I tak przy okazji najlepszosci z okazji urodzinek.
m

dkf pisze...

dziękuję bardzo!!! i Tobie, Aneto życzę wszystkiego najlepszego z okazji urodzin:D

Automaty Na Prawdziwe Pieniądze pisze...

wszystkiego najlepszego! ;)